2-6 grudnia 2015, Białystok, Podlasie

Aktualności

Nabór filmów rozpoczęty!

Nabór filmów rozpoczęty!

Rozpoczął się nabór filmów na jubileuszową 10. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA, organizowanego przez Białostocki Ośrodek Kultury. Festiwal odbędzie się w dniach 2 – 6 grudnia 2015 roku w Białymstoku. Organizatorzy festiwalu zapraszają twórców do zgłaszania swoich filmów do … dalej »


ZUBR w Poznaniu!

ZUBR w Poznaniu!

We współpracy z poznańskim festiwalem Short Waves po raz kolejny zabieramy filmowe dziwadła i potwory do stolicy Wielkopolski. Nawiązując do legendarnych nowojorskich pokazów kina niezależnego, przygotowaliśmy specjalny program blisko dwugodzinny program, złożony ze współczesnych obrazów, przywołujących dawny kult midnight movies! … dalej »


ŻUBR w marcowych podróżach

ŻUBR w marcowych podróżach

Po mroźnym Berlinale, w marcu zaczynamy pracę nad programem pełną parą! Rozpoczynamy nabór filmów już na początku marca, a także wyruszamy z ZUBROFFKA, aż na 3 festiwale. W marcu możecie spotkać ZUBROFFKOWA ekipę aż na 3 festiwalach filmowych, gdzie będziemy … dalej »


Film z ŻUBROFFKI już dostępny

Film z ŻUBROFFKI już dostępny

W ciągu 5 dni filmowiec Krzysztof Gajewski pojawiał się jako jeden z pierwszych na festiwalowych wydarzeniach, nie korzystał z przerw obiadowych, a także sypiał z kamerą, żeby przygotować dla Was krótki, aczkolwiek pełny festiwalowej energii film podsumuwujący nasz festiwal. Miłego … dalej »


Washingtonia wygrywa festiwal

Washingtonia wygrywa festiwal

Zakończył się Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA 2014! To była już dziewiąta edycja Festiwalu – pięć niezwykle intensywnych dni, do późnych godzin wypełnionych filmami, koncertami, wystawami, warsztatami i spotkaniami. Na Festiwal zjechali licznie twórcy z całego świata, a o nagrody … dalej »


Weekend z ŻUBROFFKĄ

  Weekend z ŻUBROFFKĄ Rozpoczynamy festiwalowy weekend! Wiemy, że wszyscy są zasmuceni odwołanym koncertem Young Fathers, ale spokojnie – mamy niespodziankę!  Brytyjczycy wrócą do Białegostoku w 2015 roku. Co przygotowaliśmy dla Was w piątek? Rozpoczynamy dzień pokazami w regionie – Supraślu, … dalej »


Mikołajki dla dzieci na ŻUBROFFCE

Mikołajki dla dzieci na ŻUBROFFCE

Tego w Białymstoku jeszcze nie było! W tym roku, po raz pierwszy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbędzie się konkurs filmów dla dzieci, w którym jurorami będą same dzieci! Pokazy konkursowe odbędą się 6 i 7 grudnia (sobota … dalej »


DJ QBert zaprasza na koncert

DJ QBert zaprasza na koncert

QBert zaprasza Was na wieczorne show! Zobaczcie wideo!  


Young Fathers – koncert odwołany

Young Fathers – koncert odwołany

OŚWIADCZENIE Białostocki Ośrodek Kultury z przykrością informuje, że z powodu choroby artysty została odwołana część trasy zespołu Young Fathers we wschodniej Europie. Ich koncert planujemy już w 2015 roku natomiast w piątek 5 grudnia zagra wg planu Cairo Liberation Front … dalej »


Jury festiwalu

Jury festiwalu

Jurorzy festiwalu zdecydują o przyznaniu kilkunastu nagród dla ponad 70 filmów, w tym Grand Prix festiwalu – 2000 EURO. Ostatniego dnia festiwalu zaprezentujemy filmy autorstwa naszych jurorów. Kijek/Adamski Katarzyna Kijek i Przemysław Adamski to duet reżyserski o bogatym i różnorodnym … dalej »