3–7 grudnia 2014 Białystok, Podlasie

Aktualności

Jury festiwalu

Jury festiwalu

Jurorzy festiwalu zdecydują o przyznaniu kilkunastu nagród dla ponad 70 filmów, w tym Grand Prix festiwalu – 2000 EURO. Ostatniego dnia festiwalu zaprezentujemy filmy autorstwa naszych jurorów. Kijek/Adamski Katarzyna Kijek i Przemysław Adamski to duet reżyserski o bogatym i różnorodnym … dalej »


Koncerty na ŻUBROFFCE

Koncerty na ŻUBROFFCE

Przez ostatnie 9. lat utwierdziliśmy swoich widzów w przekonaniu, że ZUBROFFKA nie tylko filmem stoi. Co roku rozwijamy równie silną sekcję muzyczną naszego festiwalu nastawioną na odkrycia i niepowtarzalne wydarzenia. Bilety na wszystkie wydarzenia są już dostępne w kasie kina … dalej »


ŻUBROFFKA before w Warszawie

ŻUBROFFKA before w Warszawie

21 listopada o godz. 20:00 @ Lysy Pingwin, ul. Zabkowska 11 W tym roku postanowiliśmy namówić również Warszawiaków i (większość) mieszkających tutaj filmowców do przyjazdu do Białegostoku. Pokażemy jedną z najbardziej szalonych kompilacji filmów z naszego festiwalu MIDNIGHT SHORTS (szczegóły … dalej »


Warsztaty ŻUBROFFKI

Warsztaty ŻUBROFFKI

Jesteś młodym dziennikarzem? Twórcą animacji? Seniorem zainteresowanym filmem? Organizatorzy ŻUBROFFKI przygotowali szereg warsztatów specjalnie dla Was. Wszystkie warsztaty odbywają się w trakcie trwania Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA, w dniach 3 – 7 grudnia. Warsztaty poprowadzą uznani na świecie specjaliści … dalej »


Program konkursów i zapowiedź festiwalu!

Program konkursów i zapowiedź festiwalu!

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA ogłosił listę filmów konkursowych i zaprasza do Białegostoku na swoją 9. edycję, która odbędzie się od 3 do 7 grudnia. O nagrody w sześciu konkursach powalczy 108 filmów wybranych z ponad 1200 zgłoszeń nadesłanych z całego … dalej »


Mister D (PL) na zamknięcie festiwalu!

Mister D (PL) na zamknięcie festiwalu!

Muzyczne wcielenie pisarki Doroty Masłowskiej (m.in. „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”, „Paw Królowej”). Na początku 2014 roku ukazała się jej płyta „Społeczeństwo jest niemiłe” – autorska mieszanka rapu, punka i muzyki tanecznej. W warstwie tekstowej to psychodeliczny zlep opowieści z … dalej »


Wschód kobiet – specjalny zestaw filmowy

Wschód kobiet – specjalny zestaw filmowy

Wybór krótkometrażowych filmów z Europy Środkowej i Wschodniej, których wspólnym mianownikiem są ich bohaterki i tocząca się wokół nich dyskusja na temat współczesnej (wschodniej) kobiecości. Paradoksalnie, w krajach byłego bloku wschodniego, gdzie o równouprawnieniu mówiono głośno, kobiety rzadko stawały za … dalej »


Otwarcie festiwalu – DJ QBERT x Buster Keaton

Otwarcie festiwalu – DJ QBERT x Buster Keaton

DJ QBERT (USA) na żywo do krótkometrażowych filmów Bustera Keatona DJ QBert DJ QBert czyli Richard Quitevis (ur. 1969) to amerykański didżej i kompozytor filipińskiego pochodzenia, uważany powszechnie za najlepszego skreczującego didżeja na świecie! Członek jednej z pierwszych grup turntablistycznych … dalej »


ZUBROFFKA w Wilnie

ZUBROFFKA w Wilnie

W dniach 9-12 października odbył się największych festiwal filmów krótkometrażowych na Litwie. Wschodnich sąsiadów odwiedziliśmy delegacją i pokazaliśmy litewskiej i międzynarodowej publiczności selekcję nagrodzonych filmów na ZUBROFFCE w ostatnich latach. 5 filmów składających się 90-minutowy program zaprezentowali w Litwie – Maciej … dalej »


Nie zwalniamy tempa – rekordy i sukcesy!

Nie zwalniamy tempa – rekordy i sukcesy!

Zakończyliśmy 1 września nabór zagranicznych filmów na grudniową edycję festiwalu. W tym roku padł kolejny rekord – filmowcy z 65 krajów zgłosili ponad 1100 krótkometrażowych filmów! Rozpoczęła się selekcja. Do konkursów międzynarodowych zostanie zakwalifikowanych około 40 filmów, co oznacza że … dalej »