3–7 grudnia 2014 Białystok, Podlasie

Aktualności

Washingtonia wygrywa festiwal

Washingtonia wygrywa festiwal

Zakończył się Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA 2014! To była już dziewiąta edycja Festiwalu – pięć niezwykle intensywnych dni, do późnych godzin wypełnionych filmami, koncertami, wystawami, warsztatami i spotkaniami. Na Festiwal zjechali licznie twórcy z całego świata, a o nagrody … dalej »


Weekend z ŻUBROFFKĄ

  Weekend z ŻUBROFFKĄ Rozpoczynamy festiwalowy weekend! Wiemy, że wszyscy są zasmuceni odwołanym koncertem Young Fathers, ale spokojnie – mamy niespodziankę!  Brytyjczycy wrócą do Białegostoku w 2015 roku. Co przygotowaliśmy dla Was w piątek? Rozpoczynamy dzień pokazami w regionie – Supraślu, … dalej »


Mikołajki dla dzieci na ŻUBROFFCE

Mikołajki dla dzieci na ŻUBROFFCE

Tego w Białymstoku jeszcze nie było! W tym roku, po raz pierwszy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbędzie się konkurs filmów dla dzieci, w którym jurorami będą same dzieci! Pokazy konkursowe odbędą się 6 i 7 grudnia (sobota … dalej »


DJ QBert zaprasza na koncert

DJ QBert zaprasza na koncert

QBert zaprasza Was na wieczorne show! Zobaczcie wideo!  


Young Fathers – koncert odwołany

Young Fathers – koncert odwołany

OŚWIADCZENIE Białostocki Ośrodek Kultury z przykrością informuje, że z powodu choroby artysty została odwołana część trasy zespołu Young Fathers we wschodniej Europie. Ich koncert planujemy już w 2015 roku natomiast w piątek 5 grudnia zagra wg planu Cairo Liberation Front … dalej »


Jury festiwalu

Jury festiwalu

Jurorzy festiwalu zdecydują o przyznaniu kilkunastu nagród dla ponad 70 filmów, w tym Grand Prix festiwalu – 2000 EURO. Ostatniego dnia festiwalu zaprezentujemy filmy autorstwa naszych jurorów. Kijek/Adamski Katarzyna Kijek i Przemysław Adamski to duet reżyserski o bogatym i różnorodnym … dalej »


Koncerty na ŻUBROFFCE

Koncerty na ŻUBROFFCE

Przez ostatnie 9. lat utwierdziliśmy swoich widzów w przekonaniu, że ZUBROFFKA nie tylko filmem stoi. Co roku rozwijamy równie silną sekcję muzyczną naszego festiwalu nastawioną na odkrycia i niepowtarzalne wydarzenia. Bilety na wszystkie wydarzenia są już dostępne w kasie kina … dalej »


ŻUBROFFKA before w Warszawie

ŻUBROFFKA before w Warszawie

21 listopada o godz. 20:00 @ Lysy Pingwin, ul. Zabkowska 11 W tym roku postanowiliśmy namówić również Warszawiaków i (większość) mieszkających tutaj filmowców do przyjazdu do Białegostoku. Pokażemy jedną z najbardziej szalonych kompilacji filmów z naszego festiwalu MIDNIGHT SHORTS (szczegóły … dalej »


Warsztaty ŻUBROFFKI

Warsztaty ŻUBROFFKI

Jesteś młodym dziennikarzem? Twórcą animacji? Seniorem zainteresowanym filmem? Organizatorzy ŻUBROFFKI przygotowali szereg warsztatów specjalnie dla Was. Wszystkie warsztaty odbywają się w trakcie trwania Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA, w dniach 3 – 7 grudnia. Warsztaty poprowadzą uznani na świecie specjaliści … dalej »


Program konkursów i zapowiedź festiwalu!

Program konkursów i zapowiedź festiwalu!

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA ogłosił listę filmów konkursowych i zaprasza do Białegostoku na swoją 9. edycję, która odbędzie się od 3 do 7 grudnia. O nagrody w sześciu konkursach powalczy 108 filmów wybranych z ponad 1200 zgłoszeń nadesłanych z całego … dalej »