2-6 grudnia 2015, Białystok, Podlasie

Aktualności

ŻUBROFFKA dla młodzieży w Mariborze

ŻUBROFFKA dla młodzieży w Mariborze

Na zaproszenie festiwalu StopTrik filmy animowane z selekcji konkursowej festiwalu ŻUBROFFKA pojawiły się 1 października w Liceum Plastycznym w Mariborze. Młodzież obejrzała m.in. filmy Oh Willy, Noise czy Symphony No. 42. Foto:  oranizatorzy festiwalu / Andrej Firm  


Nowa twarz ŻUBROFFKI!

Nowa twarz ŻUBROFFKI!

Z radością przedstawiamy Wam plakat naszej tegorocznej imprezy! Autorką plakatu jest Iza Sroka, która twórczo zmierzyła się z logo Festiwalu, zaprojektowanym przez duet Kijek/Adamski. Fluoroscencyjna zieleń to energia naszego regionu – czysta, prawdziwa, rozświetlająca najciemniejszy mrok i obalająca najgorsze stereotypy. … dalej »


Mobile Film Festival czeka na wasze filmy!

Mobile Film Festival czeka na wasze filmy!

1 komórka – 1 minuta – 1 film – 1 temat : DZIAŁAJ PRZECIW ZMIANIE KLIMATU Zachęcamy do zgłoszenia swojego filmu i działania na rzecz przeciwdziałania zmianie klimatu. Więcej informacji na www.mobilefilmfestival.com


ZUBROFFKA na 21. Przystanku Woodstock

ZUBROFFKA na 21. Przystanku Woodstock

Projekt Akademii Sztuk Przepięknych OFFELIADA I PRZYJACIELE gościł ŻUBROFFKĘ


ŻUBROFFKA w Irlandii

ŻUBROFFKA w Irlandii

24 czerwca startuje nowa inicjatywa w irlandzkim Cork – Festiwal Filmowy krajów Wyszehradzkich – Visegrad 4 Film Festival. W ciągu 5 dni zostaną pokazane najciekawsze nowości, klasyki, krótkie i długie filmy z Polski, Słowacji, Czech i Węgier w Camden Palace … dalej »


MiniZUBROFFKA w Słowacji

MiniZUBROFFKA w Słowacji

Magazyn Kinečko zaprasza na prezentację białostockiego festiwalu ŻUBROFFKA do Bratysławy!  Przedstawimy wybór najlepszych filmów Filmowego Podlasia Atakuje! oraz ŻUBROFFKI organizowanych przez Białostocki Ośrodek Kultury. Wydarzenie wspiera Instytut Polski w Bratysławie Terminarz projekcji: 10.6. / 19:00 – Foajé – The Best … dalej »


Filmowe Mapy Umysłu z ZUBROFFKI do Berlina

Filmowe Mapy Umysłu z ZUBROFFKI do Berlina

Po wyjątkowej premierze na ZUBROFFCE zabieramy specjalną selekcję filmów FILMOWE MAPY UMYSLU do Berlina na festiwal FilmPolska Pokaz filmów, zrealizowanych podczas warsztatów dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w ramach działalności Towarzystwa Wspierania Inicjatyw Społecznych ALPI. Podlascy filmowcy (m.in. Tomasz Adamski, Krzysztof … dalej »


Nabór filmów rozpoczęty!

Nabór filmów rozpoczęty!

Rozpoczął się nabór filmów na jubileuszową 10. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA, organizowanego przez Białostocki Ośrodek Kultury. Festiwal odbędzie się w dniach 2 – 6 grudnia 2015 roku w Białymstoku. Organizatorzy festiwalu zapraszają twórców do zgłaszania swoich filmów do … dalej »


ZUBR w Poznaniu!

ZUBR w Poznaniu!

We współpracy z poznańskim festiwalem Short Waves po raz kolejny zabieramy filmowe dziwadła i potwory do stolicy Wielkopolski. Nawiązując do legendarnych nowojorskich pokazów kina niezależnego, przygotowaliśmy specjalny program blisko dwugodzinny program, złożony ze współczesnych obrazów, przywołujących dawny kult midnight movies! … dalej »


ŻUBR w marcowych podróżach

ŻUBR w marcowych podróżach

Po mroźnym Berlinale, w marcu zaczynamy pracę nad programem pełną parą! Rozpoczynamy nabór filmów już na początku marca, a także wyruszamy z ZUBROFFKA, aż na 3 festiwale. W marcu możecie spotkać ZUBROFFKOWA ekipę aż na 3 festiwalach filmowych, gdzie będziemy … dalej »